Київ, 13 квітня 2017. У період проведення Євробачення громадський порядок у Києві забезпечуватимуть близько 10 тисяч правоохоронців. Охорону порядку посилять у всьому місті, включно із метрополітеном. Найбільш пильно контролюватимуть центральну частину міста, Міжнародний виставковий центр та інші ключові локації. «Усі локації нами ретельно вивчені, системно аналізуються усі ризики, які можуть виникнути під час підготовки і проведення конкурсу. Загалом правопорядок на Євробаченні будуть оберігати близько 10 тисяч правоохоронців. Усі сили поліції, Нацгвардії та інших структур приведені у підвищену готовність. На базі Київського міського ситуаційного центру відпрацювали механізм взаємодії усіх силовиків», – повідомив Богдан Лизогуб, керівник штабу координації заходів безпеки під час підготовки і проведення Євробачення-2017 в Україні, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Система відеоспостереження – 7 тисяч камер, 115 – у МВЦ
У Києві працюватимуть 7 тисяч камер відеоспостереження, підключених до Київського міського ситуаційного центру. «Визначені 13 ключових локацій. Це МВЦ, де буде відбуватися конкурс, Броварський проспект, Михайлівська площа, Софіївська площа, вулиці Прорізна, Хрещатик, Андріївський узвіз, Сагайдачного, Поштова і Контрактова площа, Труханів острів. В основних локаціях ми плануємо встановити 250 оглядових і 50 роботизованих камер, через які оператори зможуть відслідковувати поточну ситуацію», – розповів Юрій Назаров, директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації. Ситуацію моніторитимуть цілодобово.
У МВЦ працюватиме 115 камер всередині та ззовні приміщення, інформацію з яких аналізуватиме окремий моніторинговий центр. Зараз проходить тестування системи відеоаналітики, яка допоможе виявляти підозрілих людей і предмети. Правоохоронці врахували уроки терактів, які трапилися у Європі протягом минулого року, і план дій для таких ситуацій також відпрацьований, зазначив Богдан Лизогуб. «Ми відпрацьовуємо усе – починаючи від поодиноких випадків хуліганських дій до можливої терористичної загрози», – додав Анатолій Серединський, представник Національної поліції України.
Інформація для гостей: рекомендації, поліцейські пункти, гаряча лінія і мобільний додаток
Для гостей конкурсу розробили спеціальні рекомендації, доступні українською та англійською. Вони розміщені на офіційному сайті МВС і Нацполіції. «Там передбачені усі можливі варіанти ситуації, які можуть трапитися із нашими гостями починаючи із прибуття в аеропорт, під час переміщення громадським або особистим транспортом, ситуації, які можуть виникнути у гостей з дітьми. Ми також прописали роз’яснення, які права і обов’язки має поліція, щоб люди із розумінням ставилися до заходів безпеки», – зазначив Анатолій Серединський. У ключових локаціях діятимуть поліцейські пункти із працівниками, які володіють англійською мовою. У разі проблем можна звертатися на лінію 1551, у тому числі англійською мовою.
Юрій Назаров додав, що до Євробачення запустять спеціальний мобільний додаток англійською мовою, який допоможе орієнтуватися у місті та розкладі подій і міститиме інформацію, як діяти і куди звертатися у випадку проблем. Презентація додатку відбудеться через тиждень. Крім того, у місті працюватимуть 35 інтерактивних інформаційних панелей з інформацією кількома іноземними мовами.
Обмеження руху автотранспорту
На період проведення конкурсу у ключових локаціях частково обмежать рух. З 26 квітня до 18 травня буде перекритий Хрещатик у зоні роботи Євромістечка. З 1 по 14 травня будуть перекриті вулиці поблизу МВЦ і біля ст.м. Лівобережна. У день «червоної доріжки» перекриють вулиці в районі Маріїнського парку.
Источник: Український кризовий медіа-центр
|