Навигация

Популярные статьи
  • Как найти достойную работу в Чехии — 4 преимущества рекрутингового агентства «Befind»

  • Авторские и переводные статьи

    Пресс-релизы

    Регистрация на сайте


    Опрос
    Какие телеканалы вы смотрите чаще?







    Російська редакція Радіо Свобода в ефірі вже 60 років


    4 марта 2013 | Радиовещание / На украинском языке / Россия | Добавил: Kravtsova Olga
    Російській редакції Радіо Свобода виповнилося 60 років: 1 березня 1953-го зі студії в Мюнхені вийшла перша передача Радіо Визволення. У 1959 році радіостанція змінила свою назву на нинішню. У 1991 року Російська редакція відкрила бюро в Москві. А в 1995 році штаб-квартира радіостанції Радіо Свобода/Вільна Європа переїхала до Праги. Ювілей відзначають у Празі, у Вашингтоні і, звичайно, в Москві.

    60 років тому в ефірі Радіо Свобода заговорили про те, про що мовчали радянські радіостанції та газети. Говорили про дисидентів та борців за справедливість, саме тут можна було почути «Хроніку поточних подій» – перший в СРСР непідцензурний правозахисний інформаційний бюлетень, що поширювався у самвидаві. Правозахисниця, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва багато років була не тільки слухачем, але й автором Радіо Свобода.

    Композитор Вернон Дюк (Володимир Дукельський) (л) дає інтерв’ю
    кореспондентам Радіо Визволення Вікторії Семеновій (с) і Михайлові Корякову (п) у студії в Мюнхені, 1955 рік


    «Для нас у радянський час всі зарубіжні радіостанції були даром зверху. Але «Свобода» серед них виділялася. Тому що «Свобода» була радіостанція, яка говорила не здалеку на нас, а це була наша радіостанція, на якій ми могли самі сказати щось», – згадує Алексєєва.

    Радіо Свобода як частина життя

    За 60 років авторами Радіо Свобода були відомі письменники та правозахисники. Вони піднімали свій голос за тих, хто сидів у радянських таборах і в’язницях, за тих, хто на собі відчув усі жахи каральної психіатрії.


    «Різні сенси для мене існування Радіо Свобода були. Перший зрозумілий і очевидний сенс абсолютно корелюється з назвою радіо. Це мабуть єдина радіостанція, яка здійснювала місію «Свободи» для російськомовного слухача і була при цьому зовсім своєю. Радіо Свобода, звичайно, унікальне тим, що воно було не якимось зовнішнім щодо радянської життя медійним центром, а це була частина цього життя», – зазначає історик радянського і російського правозахисного руху з центру «Меморіал» Олександр Даніель.

    Непростий ювілей

    Радіо Свобода зустрічає ювілей у непростій обстановці. Реформи Російської редакції, пов’язані з припиненням мовлення на середніх хвилях у Москві, істотним скороченням кількості радіопрограм і зміною концепції журналістської діяльності, викликали неоднозначну реакцію.

    Тим не менше, відомий правозахисник і дисидент Сергій Ковальов в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що позитивно дивиться в майбутнє. І висловив свої побажання: «Не просто повернутися на колишні ступені, а ще вище. Я думаю, що так воно і буде. Чесним журналістам труднощі допомагають. Коли життя милостиве, то хорошого журналізму не виходить».

    Ювілей Радіо Свобода 1 березня відзначають у Вашингтоні, Празі й у Москві. У Росії позивні радіостанції, як і колись, звучать на коротких хвилях.

    Источник: Телекритика
    Комментарии (0) | Распечатать | | Добавить в закладки:  

    Другие новости по теме:


     



    Телепрограммы для газет и сайтов.
    25-ть лет стабильной работы: телепрограммы, анонсы, сканворды, кроссворды, головоломки, гороскопы, подборки новостей и другие дополнительные материалы. Качественная работа с 1997 года. Разумная цена.

    Форум

    Фоторепортажи

    Авторская музыка

    Погода

    Афиша

    Кастинги и контакты ТВ шоу

    On-line TV

    Партнеры

    Друзья

    Реклама

    Статистика
    Главная страница  |  Регистрация  |  Добавить новость Copyright © 2002-2012 Все о ТВ и телекоммуникациях. Все права защищены.