Koronator.FM - Радио Некоммерческих Групп
Официальные онлайн-трансляции оффлайновых ФМ радиостанций в бесплатном приложении для Андроид. Без рекламы, без скрытых оплат. Только отборные станции из разных стран мира.
Навигация

Авторские и переводные статьи

Пресс-релизы

Регистрация на сайте


Опрос
Какие телеканалы вы смотрите чаще?Популярные статьи
 • Чем хорош iphone 13 pro max
 • Советы по выбору мебели для кухни
 • Преимущества станков для лазерной резки

 • Російська редакція Радіо Свобода в ефірі вже 60 років


  4 марта 2013 | Радиовещание / На украинском языке / Россия | Добавил: Kravtsova Olga
  Російській редакції Радіо Свобода виповнилося 60 років: 1 березня 1953-го зі студії в Мюнхені вийшла перша передача Радіо Визволення. У 1959 році радіостанція змінила свою назву на нинішню. У 1991 року Російська редакція відкрила бюро в Москві. А в 1995 році штаб-квартира радіостанції Радіо Свобода/Вільна Європа переїхала до Праги. Ювілей відзначають у Празі, у Вашингтоні і, звичайно, в Москві.

  60 років тому в ефірі Радіо Свобода заговорили про те, про що мовчали радянські радіостанції та газети. Говорили про дисидентів та борців за справедливість, саме тут можна було почути «Хроніку поточних подій» – перший в СРСР непідцензурний правозахисний інформаційний бюлетень, що поширювався у самвидаві. Правозахисниця, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва багато років була не тільки слухачем, але й автором Радіо Свобода.

  Композитор Вернон Дюк (Володимир Дукельський) (л) дає інтерв’ю
  кореспондентам Радіо Визволення Вікторії Семеновій (с) і Михайлові Корякову (п) у студії в Мюнхені, 1955 рік


  «Для нас у радянський час всі зарубіжні радіостанції були даром зверху. Але «Свобода» серед них виділялася. Тому що «Свобода» була радіостанція, яка говорила не здалеку на нас, а це була наша радіостанція, на якій ми могли самі сказати щось», – згадує Алексєєва.

  Радіо Свобода як частина життя

  За 60 років авторами Радіо Свобода були відомі письменники та правозахисники. Вони піднімали свій голос за тих, хто сидів у радянських таборах і в’язницях, за тих, хто на собі відчув усі жахи каральної психіатрії.


  «Різні сенси для мене існування Радіо Свобода були. Перший зрозумілий і очевидний сенс абсолютно корелюється з назвою радіо. Це мабуть єдина радіостанція, яка здійснювала місію «Свободи» для російськомовного слухача і була при цьому зовсім своєю. Радіо Свобода, звичайно, унікальне тим, що воно було не якимось зовнішнім щодо радянської життя медійним центром, а це була частина цього життя», – зазначає історик радянського і російського правозахисного руху з центру «Меморіал» Олександр Даніель.

  Непростий ювілей

  Радіо Свобода зустрічає ювілей у непростій обстановці. Реформи Російської редакції, пов’язані з припиненням мовлення на середніх хвилях у Москві, істотним скороченням кількості радіопрограм і зміною концепції журналістської діяльності, викликали неоднозначну реакцію.

  Тим не менше, відомий правозахисник і дисидент Сергій Ковальов в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що позитивно дивиться в майбутнє. І висловив свої побажання: «Не просто повернутися на колишні ступені, а ще вище. Я думаю, що так воно і буде. Чесним журналістам труднощі допомагають. Коли життя милостиве, то хорошого журналізму не виходить».

  Ювілей Радіо Свобода 1 березня відзначають у Вашингтоні, Празі й у Москві. У Росії позивні радіостанції, як і колись, звучать на коротких хвилях.

  Источник: Телекритика
  Комментарии (0) | Распечатать | | Добавить в закладки:  

  Другие новости по теме:


     Телепрограммы для газет и сайтов.
  15-ть лет стабильной работы: телепрограммы, анонсы, сканворды, кроссворды, головоломки, гороскопы, подборки новостей и другие дополнительные материалы. Качественная работа с 1997 года. Разумная цена.

  Пополнение за Webmoney:
  - сотовая связь
  - интернет
  - телефония
  - телевидение
  - Oriflame, Faberlic

  Форум

  Фоторепортажи

  Авторская музыка

  Погода

  Афиша

  Кастинги и контакты ТВ шоу

  On-line TV

  Партнеры

  Друзья

  Реклама

  Статистика
  Главная страница  |  Регистрация  |  Добавить новость Copyright © 2002-2012 Все о ТВ и телекоммуникациях. Все права защищены.