Навигация

Авторские и переводные статьи

Пресс-релизы

Регистрация на сайте


Опрос
Какие телеканалы вы смотрите чаще?Популярные статьи
 • Бесплатный роуминг в Европе от украинских мобильных операторов

 • Закон «Про доступ до публічної інформації» дає нові права громадянам


  14 января 2011 | Разное / На украинском языке / Украина / Законы | Добавил: Сергей Никандров
  Вікторія Сюмар: закон «Про доступ до публічної інформації» дає право громадянам бути присутніми на засіданнях органів місцевого самоврядування

  Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар в ефірі телеканалу ТВі, коментуючи ухвалення парламентом України Закону «Про доступ до публічної інформації», зазначила, що ця подія є перемогою громадськості, оскільки суспільство відтепер має можливість вимагати від влади надання інформації що стосується розподілу бюджетних коштів, і, так званих публічних фінансів. «Попередній закон нам не давав можливості отримати інформацію від органів місцевого самоврядування. Київрада, наприклад, гектарами розподіляла землю. Ми не могли запитати куди ця земля розподіляється, кому розподіляється, і що взагалі із київським бюджетом відбувається. Тепер можна питати органи місцевого самоврядування куди вони розподіляють бюджети. І це — надзвичайно важливо, тому, що тільки так можна дізнатися від ЖЕКу куди йдуть наші «платіжки» — наголосила журналіст.

  «Ви хочете отримати свої 10 соток землі, наприклад, які вам гарантовані законом. Але ніхто в Україні їх не отримував. Знаєте чому? Тому, що виявлялося, що у нас земельні кадастри (яка земля належить громаді) були однім з найбільших секретних документів. А там треба було вписувати, що я хочу 10 соток, але за такою-то адресою. А отримати цю адресу було неможливо. Тепер ви маєте право про це запитувати. І таких таємних документів практично не залишиться» — додала Вікторія Сюмар.

  Разом із тим пані Сюмар наголосила, що швидких кардинальних змін від прийняття закону громадськості очікувати не варто: «Закон вступає в силу через 3 місяці, після підписання президентом. І я закликаю людей: звичайно, не треба думати, що одразу Вам все напишуть. Будуть спроби написати не по суті, будуть спроби приховати (інформацію — ред.), будуть спроби відбутися загальними словами. Треба буде йти до суду і судитися, і це дуже важливо. Все-таки треба діяти». «Протягом 5 днів, якщо державний орган навіть не надасть Вам відповіді, ви йдете до суду і, дуже швидко отримуєте позитивне судове рішення. Закон настільки чітко це все прописує, що я не уявляю собі суддю, який ризикне при цьому винести рішення на користь органу» — додала вона.

  В. Сюмар також повідомила, що даний закон надає громадянам право здійснювати безпосередній контроль за роботою органів місцевого самоврядування. «На рівні органів місцевого самоврядування, я хочу, щоб люди знали, що відповідно до цього документу, вони мають право бути присутніми на засіданнях. У Київраду — будь-ласка! Я розумію, що зараз це не можливо, і я розумію, що це право треба буде відстоювати, але норма є, і інструмент є. Сподіваюся — відстоїмо» — вважає журналіст.

  Источник: Прес-служба телеканала «ТВі»
  Комментарии (0) | Распечатать | | Добавить в закладки:  

  Другие новости по теме:


     Телепрограммы для газет и сайтов.
  25-ть лет стабильной работы: телепрограммы, анонсы, сканворды, кроссворды, головоломки, гороскопы, подборки новостей и другие дополнительные материалы. Качественная работа с 1997 года. Разумная цена.

  Форум

  Фоторепортажи

  Авторская музыка

  Погода

  Афиша

  Кастинги и контакты ТВ шоу

  On-line TV

  Партнеры

  Друзья

  Реклама

  Статистика
  Главная страница  |  Регистрация  |  Добавить новость Copyright © 2002-2012 Все о ТВ и телекоммуникациях. Все права защищены.