Навигация

Популярные статьи
 • Как получить дубликат водительских прав

 • Авторские и переводные статьи

  Пресс-релизы

  Регистрация на сайте


  Опрос
  Какие телеканалы вы смотрите чаще?  Показ російського кіно може стати обов'язковим для кінотеатрів РФ


  13 марта 2012 | Новости / Кино | Добавил: Елена Ленова
  Російський уряд може зобов'язати кінотеатри показувати вітчизняне кіно. Як повідомляє газета «Коммерсантъ», Міністерство економічного розвитку обговорює з Міністерством культури мінімальну квоту в «екранному часі» в розмірі 24%.

  «Збори російських фільмів після першого тижня прокату починаючи з кінця 2010 року в середньому падають повільніше, ніж у зарубіжних картин, що говорить про вищу якість продукції», - стверджується в листі заступника міністра економічного розвитку Російської Федерації Станіслава Воскресенського, що надійшов в січні до Міністерства культури.

  Щоб підтримати російський кінопродукт пан Воскресенський пропонує встановлювати для нього на рік «мінімальну частку всього фактично використовуваного обсягу екранного часу» (може виражатися в мінімальній кількості днів показу). У додатку до листа уточнюється, що ця частка може досягати 24%. При цьому згадується західний досвід: у Франції така частка сягає 43%, в Італії - 21%, у Великобританії та Австрії - 16%.

  Ще один спосіб підтримки національного продукту - квотування імпорту, тобто обмеження числа іноземних фільмів, що допускаються на місцеві екрани, - наразі у світі є досить рідкісним, йдеться у листі. Він застосовується, зокрема, в Китаї (не більше 30 зарубіжних фільмів на рік) та Індії (не більше 100).

  Пан Воскресенський підтвердив, що лист «заслали для обговорення». Беручи до уваги «міжнародні вимоги у зв'язку зі вступом Росії до СОТ», Мінекономрозвитку на цьому заході не наполягає. Зате квотування показу передбачено міжнародною Генеральною угодою з тарифів і торгівлі (GATT), відзначають чиновники.

  Глава департаменту кінематографії Міністерства культури В'ячеслав Тельнов повідомив «Коммерсанту», що йому нічого не відомо про лист з Мінекономрозвитку, крім того, таке регулювання може негативно відбитися на якості російського кіно і прибутку кінотеатрів, передбачає пан Тельнов . «Утім, кінотеатри в будь-якому випадку знайдуть вихід з положення: наприклад, почнуть ставити сеанси російського кіно на 6:00 ранку», - додає він.

  На думку голови кінокомпанії СТВ Сергія Сельянова, протекціоністські заходи, що діють на багатьох російських ринках, потрібні і кіногалузі. За його словами, прокатники вимагають від кінотеатрів розписувати екранний час під великі голлівудські релізи, тим самим позбавляючи глядача вибору.

  Натомість прокатники не підтримують ініціативу. Гендиректор мережі кінотеатрів «Сінема парк» Сергій Кітін вважає, що це знизить загальні касові збори і таким чином скоротить можливості для будівництва нових кінотеатрів. «За обмеження конкуренції в кінцевому підсумку заплатить глядач. Якщо "обов'язковий" російський фільм не буде збирати достатній бокс-офіс, кінотеатри просто стануть його показувати в комірках» - зауважує Рафаель Акопов, президент холдингу «ПрофМедіа», що керує мережею кінотеатрів «Сінема парк» і кінокомпанією «Централ партнершип»

  Источник: telekritika.ua
  Комментарии (0) | Распечатать | | Добавить в закладки:  

  Другие новости по теме:


     Телепрограммы для газет и сайтов.
  25-ть лет стабильной работы: телепрограммы, анонсы, сканворды, кроссворды, головоломки, гороскопы, подборки новостей и другие дополнительные материалы. Качественная работа с 1997 года. Разумная цена.

  Форум

  Фоторепортажи

  Авторская музыка

  Погода

  Афиша

  Кастинги и контакты ТВ шоу

  On-line TV

  Партнеры

  Друзья

  Реклама

  Статистика
  Главная страница  |  Регистрация  |  Добавить новость Copyright © 2002-2012 Все о ТВ и телекоммуникациях. Все права защищены.